Gydomosios vaisių ir daržovių sulčių savybės

Morkų sultys stiprina regėjimą, apelsinų – aprūpina mus vitaminu C. Tačiau paklausę, kuo organizmui naudingos mažiau populiarios kopūstų, agurkų, svarainių ar šaltalankio sultys, atsakymo greičiausiai sulauktume tik iš vieno kito entuziasto. Kad susirgę po ranka visuomet turėtumėte reikalingų vaisių ir daržovių sultims spausti, pateikiame gydomųjų jų savybių atmintinę.
Sultys
Sultys / 123rf.com nuotr.

Iš vaisių ir uogų krepšelio

Slyvų sultys padeda organizmui lengviau suvirškinti maistą, laisvina vidurius. Jos gali tapti papildoma gydymo priemone sergant inkstų bei žarnyno ligomis.

Šaltalankio sultys laikomos puikia gydymo priemone avitaminozės ir hipovitaminozės atvejais. Gintariniu stebuklu dar vadinami vaisiai pasižymi medžiagų apykaitą reguliuojančiomis ir arterinį kraujospūdį mažinančiomis savybėmis.

Medumi pagardintas svarainių sultis siūloma gerti sergant viršutinių kvėpavimo takų ligomis. Susirgus bronchitu, rekomenduojama kasdien išgerti po tris šaukštelius svarainių sulčių su arbata. Vaisiaus sultys naudingos ir kepenų sutrikimais besiskundžiantiems žmonėms.

Juodųjų serbentų sultys – puiki gydomoji priemonė peršalus, ypač užkimus. Uogų sultys taip pat skatina prakaitavimą, todėl yra geriamos esant aukštai temperatūrai. Iš juodųjų serbentų spaudžiamos sultys vartojamos sergant reumatu, podagra ir hipertoninės ligos atveju.

Saldžios ir tirštos persikų sultys padeda širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems žmonėms. Jos puikiai valo organizmą, todėl tinka iškrovos ar dietos dienoms.

Kriaušių sultys pasižymi antimikrobinėmis savybėmis. Tai šlapimo išsiskyrimą skatinanti priemonė, todėl šių vaisių sultys vertinamos gydant šlapimtakių akmenligę. Remiantis tyrimais, teigiama, kad šios sultys mažina padidėjusį cholesterolio kiekį kraujyje.

Daržovių pintinė

Iš moliūgų spaudžiamos sultys teigiamai veikia hormonų sistemą, todėl jas profilaktiškai rekomenduojama vartoti moterims. Tirštose daržovių sultyse yra inkstų, kepenų ir širdies ligų gydymui reikalingų medžiagų. Jos taip pat vartojamos sutrikus medžiagų apykaitai.

Burokėlių sultys – kraujo sudėties gerintojos. Jomis gydomi menstruacinio ciklo sutrikimai, mažakraujystė ir reguliuojamas kraujo spaudimas.

Jei ketinate numesti svorio, reguliariai gerkite kopūstų sultis. Jos gerai valo organizmą ir stabdo riebalų kaupimąsi. Jų verta išsispausti sutrikus virškinimui ir kankinant pykinimui apsinuodijus maistu.

Agurkų sultys stimuliuoja medžiagų apykaitą, gerina apetitą ir stiprina bendrą organizmo būklę. Žaliosios daržovės sultimis gydomi reumatiniai skausmai, skrandžio ir žarnyno ligos. Ir dar šis tas aktualaus moterims – gaivios agurkų sultys skatina plaukų augimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis