„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kaip stiprinti savo imunintetą?

Organizmo apsauginių reakcijų nusilpimas bei „išsireguliavimas“ siejasi su daugelio ligų atsiradimo rizika ir eiga. Žodis „imunitetas“ tapo labai populiarus, kaip ir pasakymai – „stiprinti imunitetą“, „silpnas imunitetas“ ir t. t.
Saldus miegas
Saldus miegas / Photos.com

Tačiau, kas gi tai yra – imunitetas? Lotyniškai „immunitas“ – išsilaisvinimas, t. y. organizmo sugebėjimas apsiginti ne tik nuo genetiškai svetimos medžiagos, bet ir pašalinti pakitusias ar mirusias ląsteles, palaikyti organizmo pusiausvyrą.

Žmogaus imunitetas – lyg nematomas skydas, apsaugantis organizmą nuo įvairių bakterijų, virusų ir kitų ligų sukėlėjų. Gyvename ne po stikliniu dangčiu, ir kiekvieną dieną mus „puola“ daugybė mikroorganizmų. Tačiau mes nesusergame kasdien ir vis kita liga. Visa tai – stipraus imuniteto dėka. Tačiau drėgni ir šalti orai, trumpos dienos, vitaminų trūkumas, stresas, ilgas buvimas ankštose ir tvankiose patalpose silpnina imuninę sistemą.

Imuniteto stiprinimui svarbu:

Tinkama mityba – tam kad būtų galima užtikrinti įvairių maistinių medžiagų patekimą į organizmą, privaloma maitintis kuo įvairesnės sudėties maistinėmis medžiagomis, nes nė vienas maisto produktas neturi absoliučiai visų maisto medžiagų. Valgyti daug vaisių ir daržovių. Imuniteto stiprinimui labai svarbus česnakas.

Nuosaikus sportas – nuo 30 minučių iki 1 val. per dieną – dovanoja sveikatą ir stiprina imunitetą.

Miegas – netrumpesnis nei 8 valandos. Būtinos gero miego sąlygos – tyla, tamsa ir vėsuma.

Atsisakymas alkoholio ir rūkalų

Nestresavimas, nepasidavimas depresijai – nes ji stiprus smūgis imunitetui.

Pirties lankymas – tai ne tik švara, bet ir sveikatinimo procedūra. Ji taip pat stiprina imunitetą. Temperatūrų kaita, kontrastinis dušas grūdina mūsų organizmą.

Gerti žalią arbatą – puodelyje žaliosios arbatos yra vitaminų C, E, provitamino A, kalio, mangano, fluoro, geležies, karotino.

Preparatų stiprinančių imuninę sistemą vartojimas

Profesionalo komentaras (komentuoja gyd. Jelena Tulčina, Žvėryno natūralios medicinos centras):

Imuninės sistemos sveikata priklauso nuo to, ką žmogus valgo, nes produktai, kurie netinka imuninei sistemai, ją žaloja. Limfocitai – balto kraujo ląstelės pradeda kovoti su netinkamais produktais kaip su pagrindiniais priešais: virusais, bakterijomis ir vėžinėmis ląstelėmis. Kai limfocitai sprogsta kovoje su netinkamais produktais, jų kiekis mažėja, imunitetas silpsta. Organizmas tampa neatsparus ir atsiranda ligos. Žmogus dažniau peršąla, atsiranda kitų negalavimų. Vitaminai, vargu, ar padės, nes organizmas jų paprasčiausiai neįsisavins.

Pavadinimas
Pavadinimas

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“