„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kvapų terapija – geresnei savijautai

Viduramžiais gėlių augintojai tikėjo, kad gėlių aromatas yra Dievo dvelksmas žemėje. Šiais laikais aromaterapija pripažįstama kaip itin svarbus mokslas, o aromatas svarbus veiksnys, galintis lemti žmogaus psichologinę ir fiziologinę būklę. Pasitelkiant žinias apie gėlių aromatų poveikį, nulemti savo nuotaiką gali tapti taip pat paprasta, kaip stabtelėjus pakelėje pasilenkti ir pauostyti rožę.
Kvapų terapija – ir gydo, ir ramina
Kvapų terapija – ir gydo, ir ramina
Temos: 1 Kvapas

Per nosį patekęs kvapas keliauja tiesiai į priekinę smegenų dalį, kuri yra atsakinga už emocijas.  Smegenyse aromatas sužadina atmintį ir iš gilių klodų iškelia prisiminimus, su kuriais asocijuojasi būtent tas kvapas. Žmogui sąmoningai to nepastebint aromatas kiekvienai akimirkai suteikia etiketę, kuri netikėčiausiu metu atgyja. Trumpai tariant, kvapas yra atsakingas už mūsų psichologinę ir emocinę būklę, kuri kaip ne paslaptis lemia ir mūsų fiziologinę savijautą.

Apie kvapų poveikį žmogui pasakoja „L’Occitane“ produktų vadovė Kristina Birgelė.

„Skirtingi kvapai gali kardinaliai keisti žmogaus savijautą. Keičiantis kvapams depresinės nuotaikos gali virsti euforija, reguliuotis kraujospūdžio lygis, širdies ritmas, tai lemia ir galvos skausmus“, – pasakoja K. Birgelė.

Levanda

Levandų aromatas namuose sustiprina komforto pojūtį. Šis augalas skatina atsipalaidavimą bei puikiai pašalina streso padarinius. Panašiu poveikiu pasižymi ir cinamono bei vanilės aromatai.

Levandų aliejais masažuojant kojas sumažėja kraujo spaudimas bei sulėtėja širdies ritmas.

Citrusiniai vaisiai

Atliktų tyrimų metu mokslininkai nustatė, kad citrinos aromatas pagreitina širdies ritmą. Apelsinas stimuliuoja žmogaus organizmą bei pagerina dėmesingumą. Nustatyta, kad citrusinių vaisių aromatas teigiamai veikia žmogaus imunitetą.

Rožės

Rožės aromatas sulėtina širdies ritmą bei atpalaiduoja kūną, pašalina visas neigiamas emocijas. Panašiu poveikiu pasižymi pušų aromatas. Ne veltui po pasivaikščiojimo spygliuočių miške jaučiamės atsipalaidavę. Laukinės rožės skatina didesnį susidomėjimą mus supančia aplinka.

Kiti aromatai

Eksperimentų su kvapų terapija metu, respondentai pasakojo, kad apsupti muskato aromato jaučiasi ramiau ir laimingesni bei pažymėjo, kad sumažėjo nerimo, pykčio ir gėdos pojūčiai. Panašiu poveikiu pasižymi ir santalmedžio aromatas.

Kvapiųjų kanangų, kaip ir bergamotės, aromatas pakelia dėmesingumą. Jazminų poveikis panašus į kofeino – tonizuoja. Saldžiųjų pankolių aromatas šalina nuovargį.

Britų mokslininkai nustatė, kad aromato molekulės skverbiasi ne tik per nosį, bet į žmogaus organizmą patenka ir per odą.

Senesniais laikais, kai dar nebuvo cheminių preparatų, malšinančių galvos skausmą, žmonės šią disfunkciją šalindavo prie galvos laikydami aromatines žoleles.

Aromatinės žolelės taip pat buvo naudojamos ir skatinant greitesnį žaizdų gijimą.

Aromatinė terapija gali būti taikoma ne tik pavieniui arba siaurame rate. Paryžiuje kvapų terapija buvo pradėta taikyti metro. Dar neseniai precedento neturinčio projekto koncepciją perėmė Londono metro, kuriems kvapus sukūrė tie patys prancūzų parfumerijos specialistai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“