Šios sultys puikios tuo, jog galima gerti kone visiems – jos praktiškai neturi jokių kontraindikacijų.
Tinka ir ligų profilaktikai, ir gydymui
Moliūgų sultyse yra sacharozės, pektininių medžiagų, taip pat magnio, kalio, kalcio, geležies, vario ir kobalto druskų. Jose randama ir vitaminų C, B1, B2, B6, E bei beta karotino.
Jau seniai pastebėta, jog moliūgų sultys ypač gerina skrandžio ir žarnyno veiklą, skatina tulžies išsiskyrimą. Jos taip pat rekomenduojamos žmonėms, sergantiems širdies ir kraujagyslių (nes turi daug kalio), taip pat inkstų ir kepenų ligomis, kai atsiranda patinimų. Kamuojant visiems šiems negalavimams rekomenduojama išgerti po 100–150 ml šviežiai spaustų sulčių per dieną. O jei dėl pervargimo ar kitų priežasčių jus kankina nemiga, prieš miegą išgerkite apie 70–100 ml sulčių su medumi.
Vyrams, kurie serga prostatos uždegimu, liaudies medicina rekomenduoja 2–3 savaites kasdien išgerti po stiklinę moliūgų sulčių. Jos padeda ir moterims menopauzės metu.
Dera su obuolių ir morkų sultimis
Paprastai morkos laikomos ta daržove, kurioje yra ypač daug karoteno, tačiau iš tiesų moliūgai jo turi dar daugiau. Todėl gerkite šių daržovių sultis ir tada, jei norite pagerinti odos būklę – tiesa, su kiekiu vis tik nereikėtų persistengti, nes oda gali įgauti gelsvą atspalvį.
Jei šios sultys jums pasirodys šiek tiek „prėskos“, galite jas maišyti su obuolių ir morkų sultimis – svarbu, kad visos jos būtų šviežiai spaustos ir išgeriamos praėjus kuo mažiau laiko nuo pagaminimo.
Žinoma, jei prapjovėte didelį moliūgą, o taip pat turite nemažai obuolių, kurie ilgai nestovės, galite pasigaminti obuolių ir moliūgų sulčių žiemai. Tam jums tereikia išspausti vienodą kiekį vienokių ir kitokių sulčių (dėl malonaus kvapo ir rūgštelės galite pridėti ir 1–2 apelsinų sulčių), nukošti, užvirti ir išpilstyti į iškaitintus stiklainius. Uždarę šiuos stiklainius neškite į sausą ir vėsią vietą ir atsidarykite tada, kai norėsis sveiko bei gaivaus gėrimo.
Sėklos – cinko šaltinis
Beje, jei prapjausite moliūgą, kuriame gausu subrendusių sėklų, neišmeskite jų, o gerai išdžiovinkite ir valgykite kaip sveiką užkandį. Moliūgų sėklose itin daug cinko, o šio elemento labai reikia paaugliams, kai beria spuogai ar atsiranda pleiskanų. Tuo tarpu vyresniems žmonėms cinkas naudingas aterosklerozės ir širdies kraujagyslių ligų profilaktikai.