Tokiu atveju tikrai gali apimti neviltis – ką darote ne taip? Neretai atsakymas ims ryškėti pažvelgus į savo kasdienį valgiaraštį. Įprasti ir pamėgti produktai, be kurių neįsivaizduojate savo pietų ar vakarienės, gali būti ir prastos nuotaikos, ir net varginančių ligų kaltininkai. Tai gali įrodyti maisto netoleravimo testas.
JAV alergologas Theronas Randolphas atrado, kad egzistuoja ne tik ūmi alergija, bet ir lėtinė, dar vadinama slaptąja, kurios priežastis – netinkamas maistas. Kada pasireiškia žalingas suvartoto maisto poveikis priklauso nuo kiekvieno žmogaus imuninės ir virškinimo sistemos būklės. Todėl vienintelė išeitis – griežtai atsisakyti netinkamų produktų. „Juk badas ar pasninkas ligoms gydyti būdavo skiriami ir senovėje. Tačiau šiandien tai pirmoji, laiko išbandyta ir patikima maisto produktų nesuderinamumo tyrimų metodika, nustatanti lėtinę maisto alergiją”, – teigia Žvėryno natūralios medicinos centro vadovė gydytoja Jelena Tulčina.
– Kas yra maisto netoleravimo testas, kaip jis atliekamas?
– Tai alternatyviosios medicinos maisto produktų tinkamumo tyrimų metodas, Lietuvoje pradėtas taikyti prieš kelis metus.
Iš venos paėmus kraujo mėginį, mikroskopu tiriama, kaip į reagentus iš 150 produktų reaguoja limfocitai-kraujo imuninės ląstelės. Tyrimo metu nustatomi reakcijų jautrumo tipai – nuo neutralių ar mažiausiai kraujo ląsteles pažeidžiančių reakcijų iki grėsmingų, įspėjančių, jog vienas ar kitas produktas visiškai netinka organizmui.
Susidūrę su alergenu limfocitai suyra. Taip pat jie elgiasi ir kontaktuodami su virusais ar bakterijomis. Tik pastaruoju atveju išsiskiria labai stiprus fermentas ir žmogus ima karščiuoti. Tada jis nenori valgyti, virusai ir bakterijos žūsta, organizmas tarsi apsivalo prakaituodamas.
Taigi, susidūrę su alergenu, limfocitai žūva ir nebegali saugoti mūsų nuo ligų. Testas nustato, kokių produktų laikinai reikia atsisakyti, kad jie nesukeltų tokios limfocitų reakcijos ir dėl to žmogus nesusirgtų.
– Kada rekomenduojama atlikti testą?
– Dažnai net moderniausia diagnostinė aparatūra nenustato negalavimo priežasties, gydomi tik ligos simptomai. Pavyzdžiui, jei žmogus serga sinusitu, skiriama lašų, sausinančių gleivinę, jei beria odą – hormoninių vaistų. Tačiau tai ne išeitis – reikia surasti ir šalinti negalavimo priežastį.
Todėl testas itin naudingas norintiems numesti antsvorio, sustiprinti imuninę sistemą, atsikratyti lėtinių ligų, sureguliuoti medžiagų apykaitą, normalizuoti žarnyno mikroflorą. Taip pat nėščioms, maitinančioms ar besiruošiančioms tapti motinomis moterims bei vaikams, kenčiantiems ne tik nuo alergijų, bet ir kitų lėtinių patologijų.
Taip pat išsitirti rekomenduojama, jei vargina organizme besikaupiantys skysčiai ir medžiagų apykaitos sutrikimas, pajuodę paakiai, pagausėjęs prakaitavimas, blogas burnos kvapas, tinstantys vokai, skaudanti galvą, nerimas, nemiga, irzlumas, nuovargis ir mieguistumas, nesibaigia odos problemos – tokios kaip žvynelinė ar egzema, šlapimo takų ir lytinės infekcijos.
Maisto netoleravimo testą rekomenduojama atlikti 2 kartus per metus, nes organizmas nuolat veikiamas įvairių teršalų ir kenksmingų faktorių, gaunamų iš aplinkos ir su maistu.
– Ar kaip nors reikia šiam testui pasiruošti?
– Iš vakaro reikėtų nieko nevalgyti. Rekomenduojama gerti tik negazuotą vandenį. Iki kraujo paėmimo likus 48 valandoms, negalima vartoti steroidinių hormonų. Jei žmogus vartoja antibiotikus, turi praeiti mažiausiai penkios dienos nuo jų kurso pabaigos.
Tyrimo dieną negalima naudoti šampūno, muilo, dantų pastos ir kitų higienos ar kosmetikos priemonių, nesikvėpinkite, nes visos pašalinės medžiagos gali iškreipti testo rezultatus.
Maisto netoleravimo testo rezultatai kinta priklausomai ir nuo to, ar žmogus vartoja ekologiškai švarius produktus, ar jie yra užteršti įvairiomis cheminėmis medžiagomis, Taip pat rezultatus lemia persirgtos ligos, išgyventi stresai.
– Ką pacientui daryti, jei testas visgi parodė slaptą organizmo alergiją maistui?
– Testo rezultatus žmogus sužino tą pačią dieną, todėl iš karto gali pradėti laikytis jam rekomenduotos dietos ir sveikatos stiprinimo programos.
Atsižvelgiant į testo rezultatus, sudaromas tikslus mitybos planas – valgiaraštis 2–3 mėnesiams. Dietos laikytis rekomenduojama atsižvelgiant į tai, ar stipriai organizmas netoleruoja vieno ar kito maisto produkto.
Rekomenduojamos dietos esmė – keturias dienas nevartoti to paties vienodo maisto. Tokia mityba neleidžia alergiją keliančioms medžiagoms kauptis organizme. Priklausomai nuo organizmo būklės ir mitybos programos rezultatų, po 2–3 mėnesių ši dieta koreguojama.
Organizmo negalavimus padės nustatyti vegetatyvinis rezonansinis testas, o visiškai pasveikti ir atgauti organizmo jėgas – homeopatinis gydymas ir sveikatingumo procedūros.
– Kas vyksta organizme atsisakius žalingų maisto produktų?
– Pašalinus iš raciono maisto produktus, kurie žmogui šiandien netinka, limfocitai nustoja plyšti ir nebeišskiria stiprių fermentų. Todėl nebeatsiranda uždegimo, pasireiškiančio įvairiomis ligomis.
Pagrindinė antsvorio ir celiulito priežastis – prastas maisto įsisavinimas, užterštas žarnynas. Kai žmogus pradeda tinkamai maitintis, organizme nebesikaupia toksinai ir nereikalingas vanduo, todėl greitai ir pastebimai krinta svoris, atslūgsta pabrinkimai, skaistėja oda, dingsta įkyri sloga, nebekamuoja migrenos priepuoliai.
Kai susitvarko organizmo medžiagų apykaita, rūgščių ir šarmų balansas, jis pats pradeda kovoti su negalavimais, todėl žmonėms pavyksta numesti net kelias dešimtis kilogramų antsvorio, įveikti tokias sunkias ligas kaip žvynelinė, atopinis dermatitas.
Subalansuota mityba padeda ne tik atsikratyti daugybės sveikatos problemų, pagerinti bendrą savijautą, bet ir atjauninti organizmą bei pagražinti kūno linijas.
– Ar dietos reikia laikytis visą gyvenimą?
– Vienų produktų teks atsisakyti keletą mėnesių, kitus galbūt teks pamiršti visam gyvenimui arba valgyti jų labai retai ir mažai. Juk testas – tai galimybė išspręsti savo sveikatos lygtį, tačiau tolimesnė sėkmė priklauso nuo kiekvieno valios pastangų ir noro būti sveikam ir gražiam. Maisto netoleravimo testas ir pagal jį nustatyta mitybos programa – paprasčiausias būdas rūpintis savo sveikata ir užmiršti didžiulį šalutinį poveikį turinčius cheminius preparatus bei medikamentus.
Pavadinimas |