Sulčių kokteiliai: kokie deriniai tinkamiausi?

Jei namuose turite kelių rūšių vaisių bei daržovių ir gerti grynas sultis nusibodo, galite išbandyti vaisių kokteilius. Tiesa, čia egzistuoja keletas taisyklių, be to, kai kurie vaisiai ar daržovės pagal savo skonines savybes geriau dera tarpusavyje, o yra ir tokių, su kuriais geriau nieko nemaišyti.
Viena sulčių kokteilio stiklinė padės gauti visą įvairių naudingų medžiagų puokštę.
Viena sulčių kokteilio stiklinė padės gauti visą įvairių naudingų medžiagų puokštę. / 123rf.com nuotr.

Daugelio vaisių ir uogų sultyse yra daugiau cukraus, taigi, jos kaloringesnės,  o daržovėse – mažiau cukraus, bet daugiau įvairių mineralinių medžiagų. Tai viena iš priežasčių, kodėl verta kai kurias jų maišyti tarpusavyje. Pavyzdžiui, obuolių sultys puikiai dera su morkų ar moliūgų sultimis, burokėlių sultis galite sumaišyti su obuolių, morkų ir moliūgų sultimis. Tiesa, patartina, kad sulčių kokteiliuose burokėlių sultys sudarytų ne daugiau, kaip 1/3 bendrojo kiekio, be to, geriau, jei burokėlių sultys (priešingai nei kokios kitos vaisių ar daržovių sultys) prieš vartojimą bent porą valandų pastovės.

Vargu, ar kas ryžtasi gerti grynas citrinų ar bruknių sultis, tačiau nedidelį jų kiekį galite įpilti į burokėlių, morkų sultis. Jei nusilpo kraujas, medikai, ko gero, jums rekomenduos pasistiprinti granatų, burokėlių sultimis – jas taip pat galima sumaišyti.

Šviežiai spaustų pomidorų sulčių geriau nemaišyti su kitų rūšių sultimis, tačiau jas galite pagardinti šviežiomis kapotomis žolelėmis – petražolėmis, bazilikais, česnakų laiškais ar įdėti šiek tiek sutraiškyto česnako. Taip pat nerekomenduojama su kitomis sultimis maišyti slyvų, vyšnių, abrikosų, persikų sulčių.

Beje, šviežias sultis galite praskiesti ir negazuotu mineraliniu vandeniu – taip sumažės jų rūgštingumas, o jūs gausite dvigubos naudos – ir vitaminų, ir mineralinių medžiagų.

Gerai tarpusavyje derančios sultys:

- morkų, obuolių, burokėlių, moliūgų;

- morkų, apelsinų, bananų;

- morkų, apelsinų, obuolių;

- morkų, apelsinų ir persikų;

- agurkų, morkų, arbūzų;

- agurkų, morkų, burokėlių;

- agurkų, salierų, obuolių;

- ananasų, vynuogių, obuolių;

- agurkų, paprikų, salierų stiebų;

- juodųjų serbentų, obuolių, kriaušių.

Patarimai:

- Išspaudę kelių rūšių sultis supilkite jas į vieną indą ir gerai sumaišykite – geriausia tam tinka plastikinis ar medinis šaukštas, metalinių indų ar įrankių geriau nenaudokite, nes metalas gali imti reaguoti su sultyse esančiomis rūgštimis.

- Grynas morkų sultis ar kokteilius su jomis verta pagardinti trupučiu riebalų – aliejumi ar grietinėle – taip organizmas lengviau įsisavins karoteną. Daugelį sulčių kokteilių taip pat galima skaninti šaukšteliu medaus.

- Maišydami sulčių kokteilius atsargesni turėtų būti tie, kas skundžiasi padidėjusiu skrandžio rūgštingumu ar yra alergiški kai kuriems vaisiams, daržovėms. Taigi, pirmiausia geriau pasigaminti nedidelį kiekį sumanyto vaisių kokteilio, o vėliau, jei nekyla jokių blogų reakcijų, padidinti suvartojamą kokteilio kiekį. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis