Be to, itin mažiems vaikams skirtos sultys turi būti griežtai dozuojamos, o kai kuriais atvejais kūdikiams jų net nepatartina duoti.
Pradžia – morkų ir obuolių sultys
Kūdikiams iki 6 mėnesių, kurie maitinami mamos pienu ar mišinukais, jokių kitų papildomų gėrimų ar maisto nereikia, taigi, sultys mažylių racione taip pat „nedalyvauja“. Maždaug nuo 7-o mėnesio vaikutį galima pradėti pratinti prie sulčių ir tyrelių, tačiau tik tada, kai jis pamažu pradeda valgyti daržovių bei kruopų košeles. Jei imsite girdyti kūdikį sultimis anksčiau, nei jis priprato prie rimtesnio maisto, pastarojo jis gali atsisakyti, nes sultys dėl savo saldumo tiesiog bus skanesnės.
Jokiu būdu sulčių nesaldinkite! Jei neturite galimybės patys išsispausti šviežių sulčių, pirkite tokias, kurios pagamintos pramoniniu būdu ir yra skirtos kūdikiams.
Beveik vienbalsiai sutariama, jog geriausia pradėti nuo natūralių, namuose spaustų morkų sulčių, kuriomis vaiką galima pagirdyti tuojau po valgio, arba obuolių sulčių, kuriomis reikėtų girdyti po valgio praėjus bent valandai. Morkų sultys nėra nei itin saldžios, nei rūgščios, tad jų net nereikia skiesti.
Vėliau galite pradėti pratinti ir prie kitų rūšių vaisių, uogų sulčių, tačiau jas saugiausia skiesti virintu vandeniu santykiu 1:2 arba 1:3 (viena dalis sulčių ir dvi arba trys dalys vandens). Jokiu būdu sulčių nesaldinkite! Jei neturite galimybės patys išsispausti šviežių sulčių (būtinai – tik iš natūraliai, be jokių chemikalų augintų vaisių bei daržovių), pirkite tokias, kurios pagamintos pramoniniu būdu ir yra skirtos kūdikiams.
Stebėkite reakciją
Pediatrai, teikdami rekomendacijas dėl mažų vaikų mitybos, atkreipia dėmesį, kad kai kurios uogos (ypatingai braškės, žemuogės, avietės) ir vaisiai (apelsinai, abrikosai, obuoliai), o taip pat kartais ir morkos gali sukelti alerginę reakciją. Tad jei pastebite, jog vaiką išgėrus sulčių išbėrė, daugiau jų jam nebeduokite. Taip pat patariama vaikams, kuriems dažnai pučia pilvą, neduoti obuolių, kriaušių sulčių.
Nepakeičia maisto
Kad ir kokios vertingos bebūtų sultys, jos nepakeičia nei daržovių, nei kitų maisto produktų, tad stebėkite, kad vaikas jomis nepiktnaudžiautų. Natūralias sultis vaikams iki 3 metų patariama skiesti, nes taip ne tik sumažės alerginės reakcijos tikimybė, bet ir sultys nebus tokios kaloringos, taigi, vaikas jomis nepasisotins ir mielai valgys įprastą maistą.
Jei jaučiate, kad jūsų vaiko imunitetas yra nusilpęs ir jį aktyviai atakuoja virusai, galite sustiprinti jį tam tikromis gydomųjų savybių turinčiomis sultimis (burokėlių, šaltalankių ir pan.), tačiau dėl to būtinai pasitarkite su vaiko gydytoju – saviveikla geriau neužsiimti.