Prieskoninių žolelių nauda ir vartojimas
Iš Viduržemio jūros regiono kilusios petražolės pasižymi įvairiomis organizmą stiprinančiomis medžiagomis. Jose gausu regėjimą gerinančio vitamino A, kaulams bei dantims ypač reikalingo fosforo, kalio, kalcio ir geležies. Nustebsite sužinoję, kad vitamino C prieskoninėse žolelėse yra penkis kartus daugiau nei citrinoje. Norėdami organizmą aprūpinti reikiama vitamino C doze, per dieną suvartokite bent 50 gramų petražolių.
Patiekalai su petražolėmis – ne tik gardūs, bet ir naudingi mūsų sveikatai. Lietuvoje ypač populiarūs augalai žadina apetitą, gerina virškinimo sistemos darbą ir valo organizmą. Petražoles taip pat rekomenduojama vartoti inkstų ligomis sergantiems žmonėms.
Vertingomis savybėmis ir puikiu aromatu pasižymintis žalumynas patiekaluose gerai „skamba“ tiek vienas, tiek kitų prieskonių draugijoje. Jis ypač dera su svogūnų, česnakų, bazilikų, krapų, raudonėlių ir kmynų skoniais. Ir dar šis tas apie petražoles – skindami jų lapelius, nenumokite ranka ir į šaknis. Jos puikiai tiks sultinio, žuvienės ir šiupininės sriubos paskaninimui.
Pavasarinė bulvių ir petražolių sriuba su migdolų drožlėmis
Jums reikės:
3 bulvių;
1 svogūno;
1 morkos;
saujos petražolių;
poros petražolių šaknų;
1 arbat. š. kmynų;
2 arbat. š. alyvuogių aliejaus;
2–3 valg. š. migdolų drožlių;
druskos ir pipirų pagal skonį.
1. Užvirkite puode vandenį ir sumeskite į jį bulves, morkas, petražolių šaknis ir alyvuogių aliejuje pakepintą svogūną.
2. Bebaigiant virti daržovėms, į sriubą suberkite smulkiai pjaustytas šviežias petražoles ir likusius prieskonius.
3. Migdolų drožles pakepinkite keptuvėje, pagardinkite jomis išvirusią sriubą ir skanaukite.