– Kaip paprastą vištienos sultinį paversti šedevru? Atsakymas: į verdantį sultinį įmesti svogūną, kuriame įsmeigtas gvazdikėlis.
– Cinamonas dera ne tik prie įprastų saldžiųjų gaminių. Jis puikiai tinka ir pieniškos ryžių sriubos paskaninimui. Išbandykite!
– Ar žinojote, kad karštas vynas gali būti gardinamas ne tik tradiciniu gvazdikėliu, cinamonu, anyžiumi, bet ir šalaviju? Šis prieskonis karštam gėrimui suteiks malonaus gaivumo.
– Kvapnų prieskonių mišinį galite susikurti ir namuose. Pakaitinkite keptuvę (be aliejaus), įberkite 5 šaukštus rupios druskos ir perpus mažiau juodųjų pipirų grūdų. Įberkite žiupsnį savo mėgstamų prieskonių. Pakepinkite mišinį ant silpnos ugnies porą minučių. Atvėsinkite prieskonius, suberkite į maltuvę ir sugrūskite.
– Ypatingo skonio daržovių sriubai įpūsite, ją paskaninę dėmesio vertu prieskonių mišiniu. Ingredientai: 3 petražolių šakelės, 1 lauro lapas, kelios rozmarino šakelės, viena džiovinta slyva. Produktus suriškite ir įmeskite į verdantį sriubos vandenį kartu su daržovėmis.
– Nepamainomas sūrio, varškės, kiaušinių, avienos, ryžių ir daržovių sriubų draugas – peletrūnas – pasižymi kitų prieskonių skonio sustiprinimo savybe. Pavyzdžiui, jei norite, kad aštriame mėsos patiekale stipriau jaustųsi česnakas, į jį įberkite žiupsnelį smulkinto peletrūno.
– Kartokos, specifiniu kvapu pasižyminčios kadagio uogos ypač dera prie žvėrienos patiekalų, tačiau jei šiomis uogomis paskanintumėte jautieną, jos skonis taip pat primintų žvėrieną.
– Džiovintu čiobreliu galima apibarstyti ne tik pusryčių kiaušinienę, bet ir kartu su ja valgomą juodą duoną. Pakaitinkite kelias duonos riekes skrudintuve, užtepkite sviesto, užberkite čiobrelio ir ant viršaus užliekite šiek tiek medaus.
– Prieš dėdami į patiekalą kmynų, trumpai pakepinkite juos sausoje keptuvėje. Prieskoniai įgaus daugiau kvapnumo.
– Jei skundžiatės apetito stoka, į maistą įpjaustykite daugiau česnakų ir svogūnų. Tai turėtų sukelti didesnį alkio jausmą.