Taigi pirmiausia reikia pasigaminti keptų kalakutienos kukuliukų. Jiems reikės:
0,5 kg kalakutų krūtinėlių faršo,
1 kiaušinio,
1 bulvės,
2 nemažų skiltelių česnako,
5 lapelių šviežio baziliko,
druskos, pipirų ir trupučio malto muskato riešuto.
Kalakutieną galite malti patys, tačiau maltų krūtinėlių sėkmingai galite nusipirkti ir parduotuvėje. Tik jei gaminsite iš tokio faršo, nepersistenkite dėdami druskos – mėsa jau šiek tiek sūdyta! Smulkia tarka į faršą įtarkuokite bulvę (nuo jos mėsa bus švelni ir vienalytė), sutraiškykite česnaką, sukapokite baziliko lapelius ir įmaišykite visus likusius ingredientus. Visą šitą gėrį reikia energingai rankytėmis išminkyti, o jei nesinori gadinti šviežutėlio manikiūro – kokias 5 minutes sukite maišytuvu. Kai jau faršas paruoštas, nulipdykite kukuliukus ir juos apkepkite.
Kol kukulaičiai keps ant lėtos ugnies, paruoškite daržoves:
1 nedidelį kopūstą,
2 didesnes nei vidutines morkas,
1 nedidukę cukiniją,
6 vidutinio dydžio bulves,
žalumynų – svogūnų laiškų, krapų, petražolių.
Daržoves smulkinkite tokia forma, kokia esate įpratę – kubeliais, juostelėmis ar pan. Skoniui tai įtakos neturi.
Dabar imkite ne mažesnį kaip 3 litrų talpos puodą, į dugną sudėkite kalakutienos kukulius, ant jų sukraukite daržoves. Sluoksniuoti jų nebūtina. Užpilkite maždaug pusę litro vandens, pastatykite puodą ant viryklės ir kokį ketvirtį valandos apie troškinį galite pamiršti.
Kai seilėtekį keliantis kvapas pasklis po namus, pats laikas sugrįžti į virtuvę ir į troškinį įdėti druskos, šviežiai maltų pipirų. Kol troškinys toliau sėkmingai kliuksi, susmulkinkite žalumynus. Nebūtinai visi išvardinti prieskoniniai augalai turi atsidurti jūsų puode – dėkite tuos, kuriuos mėgstate. Jei priklausote tai kategorijai žmonių, kurie su geru pomidorų padažu suvalgytų ir varškės sūrį, galite porą šaukštų įkrauti ir į šį troškinį. Pakenkti jis tikrai nepakenks.
Nukėlę nuo viryklės puodą, nepulkite tą pačią minutę troškinio krauti į lėkštes. Leiskite patiekalui kokias 10 minučių „sunokti“.