Taigi gaminame grilyje keptą kiaulienos nugarinę su aštriu slyvų padažu. Kadangi mėsos kepimas užims mažiausiai laiko, pradėkime nuo padažo.
Padažui reikės:
slyvų,
apelsinų sulčių,
česnako,
čili pipirų,
imbiero,
cukraus arba medaus,
druskos,
kukurūzų krakmolo.
Konkrečių ingredientų kiekių nesiūlau, nes šis padažas ir yra žavus tuo, kad galima nesilaikyti griežtos receptūros, o padaryti viską pagal savo skonį. Aš ėmiau pusę kilogramo slyvų, stiklinę šviežiai spaustų apelsinų sulčių, dvi skilteles česnako, pusę aitriojo pipiro, maždaug 2 centimetrus imbiero šaknies.
Pradėsim nuo slyvų. Jas reikia apipilti verdančiu vandeniu ir palaikyti porą minučių, tada iš karto perlieti šaltu vandeniu. Supratote teisingai – reikia nuimti odeles. Kai slyvos lieka be odelių ir kauliukų, dedam jas į smulkintuvą ir sutrinam. Į jau sutrintas slyvas beriam susmulkintą česnaką, imbierą ir aitriąją papriką. Žinoma, geriau naudoti „tikrą“ imbierą ir pipirus, bet tiks ir iš prieskonių spintelės išsitrauktas maišelis su imbiero ir aitriųjų paprikų milteliais.
Visą šį kvepiantį mišinį pilame į neprisvylantį puodą ar prikaistuvį ir statome ant nekaitrios ugnies. Kai pradeda kilti burbulai, suberiame cukrų (galima dėti medų) ir druską. Periodiškai maišome ir leidžiame pakliuksėti bent jau 20 minučių. Galiausiai supilame apelsinų sultis su jose ištirpintu krakmolu.
Kol padažas tirštėja, galima jungti grilį ir pradėti kepti kiaulienos nugarinės kepsnius. Jei namuose neturite elektrinio grilio, mėsą galima kepti ir keptuvėje. Mėsos iš anksto marinuoti nereikia! Tiesiog apibarstykite ją druska ir pipirais.
Kai iškeps mėsa, padažas jau bus paruoštas. Sudėkite viską į lėkštes, garnyrui galite patiekti virtų ryžių.
Jei viso padažo nesuvalgysite su kepsniais, kai jis atvės, supilkite jį į butelį ir padėkite į šaldytuvą. Padažas puikiai tiks mėsos marinavimui arba kaip pagardas, pavyzdžiui, krevetėms.
Sėkmės ir skanaus!