15min Tyrimų skyrius, tai – specializuota žurnalistų komanda, užsiimanti vien tik tiriamąja žurnalistika. Tyrimų skyrius nagrinėja korupciją, šešėlinius verslo ir politikos ryšius, pinigų plovimą, socialines problemas, propagandą. Taip pat prie 15min tyrimų prisideda bei juos atlieka ir kiti įvairių sričių žurnalistai, dirbantys kituose redakcijos skyriuose.

Oficialiai 15min Tyrimų skyrius pradėjo veikti 2015-ųjų balandžio 15-ąją, nors apie idėją redakcijos viduje buvo kalbama ir anksčiau. Sumanymas suburti specializuotą komandą, kuri visą darbo laiką ir resursus skirtų vien tik žurnalistiniams tyrimams, kilo tuometiniam 15min generaliniam direktoriui Tomui Balžekui ir jo pavaduotojai Gabrielei Burbienei. Jie pakvietė prisidėti ir pirmuosius 15min Tyrimų skyriaus žurnalistus: Dovilę Jablonskaitę, Šarūną Černiauską, Dovydą Pancerovą ir Skirmantą Malinauską.

Pirmaisiais metais 15min Tyrimų skyriaus publikacijos dažniau būdavo paremtos išskirtinėmis šaltinių medžiagomis arba faktų analize, – tai nebuvo klasikiniai žurnalistiniai tyrimai, kaip tai suvokiama gilias tiriamosios žurnalistikos tradicijas turinčiose Vakarų šalyse.

Kokybinis šuolis prasidėjo 2016-aisiais. Tada komanda pradėjo dalyvauti tarptautinėse tiriamosios žurnalistikos konferencijose ir mokymuose, kuriuos organizavo Rygoje įsikūrę universitetas Stockholm School of Economics arba latvių tiriamosios žurnalistikos centras Re:Baltica. Be to, žurnalistų supratimą apie tiriamąją žurnalistiką smarkiai padidino narystė tarptautinėje organizacijoje Organized Crime and Corruption Reporting Project.

Tais pačiais 2016-aisiais 15min tapo tarptautinio tyrimo Panama Papers dalyviais. Vėliau tyrimų komanda prisidėjo prie tokių tarptautinių projektų kaip Paradise Papers, Russian Laundromat ir kitų.

2017-aisiais 15min Tyrimų skyriuje įvyko esminių pokyčių. Kovo pabaigoje prie komandos prisidėjo žurnalistė Birutė Davidonytė, o tų pačių metų liepą pasitraukė S.Malinauskas – jis prisidėjo prie premjero Sauliaus Skvernelio patarėjų komandos.

Po to tyrimų komandoje liko trys žurnalistai: B.Davidonytė, Š.Černiauskas, D.Pancerovas. 

15min Tyrimų skyriaus darbai pelnė ne vieną prizą, tarp jų ir tarptautinį Peter Greste apdovanojimą už nuopelnus žodžio laisvei, Lietuvos žurnalistų sąjungos, Vilniaus universiteto apdovanojimų, o 2018-aisiais Vilniaus politikos analizės instituto surengtame tiriamosios žurnalistikos darbų konkurse 15min komanda pelnė pirmas tris prizines vietas. Tarptautiniai tyrimai, prie kurių prisidėjo 15min Tyrimų skyrius, pelnė prestižinę Pulitzerio premiją ir buvo nominuoti „European Press Prize“.

2019 metais komanda atsisveikino su žurnalistu Š.Černiausku. 15min su Š.Černiausku išsiskyrė dėl to, kad jis nesilaikė 15min etikos taisyklių, privalomų visiems redakcijos žurnalistams. Pagal jas papildoma atlygintina veikla galima užsiimti tik ją deklaravus ir gavus vadovo leidimą. 

Po to tyrimų komandoje liko du žurnalistai: D.Pancerovas ir B.Davidonytė.  2019-ųjų lapkritį prie tyrimų komandos prisijungė žurnalistas Ernestas Naprys. 

15min iliustracija

Karas dėl miškų ateities: kai mokslas tampa lobistų įrankiu

Paviršiuje sumontuotos detalės GIPL dujotiekio Jauniūnų stotyje

„Amber Grid“ – 81,1 tūkst. eurų bauda už galimai rusiškas detales dujotiekyje į Lenkiją

„Garsų pasaulis“

„Garsų pasaulį“ VSD pripažino nepatikimu, sutartis nutraukiama – lietuviškų pasų nebegamins

Kurjeriai

Vadinami partneriais, bet jaučiasi vergais: nematoma kurjerių darbo pusė

15min iliustracija

Lietuviškų pasų gamintojos buvusiam verslo partneriui V.Ševcovui – ES sankcijos

„Garsų Pasaulis“

Svarstoma nutraukti sutartį su „Garsų pasauliu“: jei Vokietija ir Lenkija pačios gali gamintis pasus, kodėl negali Lietuva?

Kaip farmacijos kampanijos Europoje „rūšiuoja“ pacientus?

Gyvybės kaina (II): slapti farmacininkų susitarimai lemia – kurių šalių vėžio pacientai turi šansų gyventi, o kurių – ne

Gyvybės kaina (I): išgyventi reikalingi vėžio vaistai metais „stringa“ valstybės sistemoje, viceministras siūlo nedramatizuoti

Gyvybės kaina (I): nuo mirties gelbstintys vaistai metais stringa Lietuvos biurokratijos gniaužtuose, viceministras siūlo nedramatizuoti

Ingrida Šimonytė

I.Šimonytė: „Asmens dokumentų gamybos procese dalyvaujanti įmonė neturi kelti jokių abejonių“